Zaszalej na Podhalu!

Szukasz pomysłu na urlop na Podhalu? Tutaj przeczytasz o najlepszych atrakcjach, jakie oferują górale dla Ciebie i Twojej ekipy.

Wyciąg narciarskiOlczań Ski

Stacja Narciarska Olczański to kompleks czterech wyciągów pod nazwą Turnia, Zwyrtlik, Skałka oraz Ufo. Każdy z nich to profesjonalnie przygotowana trasa, która jest ratrakowana, dośnieżana i oświetlona, więc możecie jeździć do późnego wieczoru.

Pod stacją działa szkółka narciarska, wypożyczalnia, zaplecze gastronomiczne, serwis sprzętu narciarskiego oraz parking. Ta stacja znajduje się 750 metrów od DW Pod Gontem.

Wyciąg Olczański
fot.www.olczan-ski.pl

Zobacz stronę www.olczanski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 750 m Sezon ZIMA

Ośrodek Jeździecki W Bukowinie

Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsce idealne dla fanów jazdy konnej, lub tych, którzy swoją przygodę z końmi chcą rozpocząć w wyjątkowym miejscu.

Można tutaj skorzystać z lekcji jazdy konnej lub wyruszyć w malowniczą podróż Beskidzkim Szlakiem Konnym, który prowadzi przez Bukowinę Tatrzańską.

Ośrodek Jeździecki
fot. Górski Ośrodek Jeździecki

Zobacz stronę FB: gorskiosrodekjezdziecki.bukowina lub pokaż na mapie. Odległość 1 km. Sezon LATO/ZIMA

Bukowiańskie CentrumKultury

O Bukowiańskim Centrum Kultury z pewnością już słyszeliście. Budynek sam w sobie wart jest obejrzenia, gdyż stanowi największą drewnianą budowlę w Polsce.

Dodatkowo, w Domu Ludowym BCK w Bukowinie odbywają się występy grupy teatralnej, która wystawia sztuki po góralsku. Działa też tutaj szkoła ginących zawodów, a na scenie odbywają się kluczowe wydarzenia kulturalne, takie jak Sabałowe Bajania czy Góralski Karnawał.

Dom Ludowy
fot.domludowy.pl

Zobacz stronę www.domludowy.pl lub pokaż na mapie. Odległość 1,8 km. Sezon LATO/ZIMA

Quadoo Adventure Kościelisko

Prawdziwa frajda dla kochających adrenalinę i ekstremalne drogi. Z nimi pokonasz najbardziej błotniste i niebezpieczne trasy!

Aby dostać się do punktu startowego wyprawy quadem, musisz wjechać na Gubałówkę. Dojazd od strony Kościeliska ul. Salamandra. Przeżycia niezapomniane!

Quadoo Adventure
fot.www.quadoo.pl

Zobacz stronę www.quadoo.pl lub pokaż na mapie. Odległość 19,5 km. Sezon LATO

Małpi GajNowy Targ oraz Zakopane

Jeśli Twoje dzieciaki mają nadmiar energii, zabierz je do tego królestwa dobrej zabawy, zjeżdżalni, trampolin i innych wymyślnych konstrukcji.

W salach zabaw znajdziesz labirynty, bujaki, samochody, baseny z piłeczkami i inne zabawki, które zachwycą dzieci w każdym wieku! W Małpim Gaju także rodzice mają przestrzeń dla siebie - mogą napić się kawy, odpocząć trochę i obserwować swoje pociechy.

Spiska Kraina
fot. malpigaj.com

Zobacz stronę malpigaj.com lub pokaż na mapie. Odległość 19 km. Sezon LATO/ZIMA

Kolejka na Gubałówkę i Kasprowy Wierch Zakopane

Przeżyj największą przygodę w życiu w Zakopanem!

Przejazd nowoczesną kolejką to przyjemna trasa widokowa na najpopularniejsze wzniesienia górujące nad Zakopanem. Aby nie stać w kolejce, zarezerwuj bilety online!

Sky Fun Zakopane
fot.www.pkl.pl

Zobacz stronę www.pkl.pl lub pokaż na mapie. Odległość 17 km. Sezon LATO/ZIMA

Spływ przełomem DunajcaSromowce

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Pienin jest 18 kilometrowy spływ tratwami Przełomem Dunajca. Trasa spływu wiedzie najbardziej malowniczymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października.

Warto skorzystać z zakupienia wyjątkowej pamiętki- zdjęcia. Wsiadając do łodzi wystarczy zamówić zdjęcie u flisaka, a po dopłynięciu do Szczawnicy jest już gotowe.

Spływ Dunajcem Sromowce
fot. flisacy.pl

Zobacz stronę flisacy.pl lub pokaż na mapie. Odległość 29,4 km. Sezon LATO

Smocza JamaKościelisko

Jedną z głównych atrakcji Doliny Kościeliskiej są jaskinie kuszące labiryntami mrocznych korytarzy i tajemniczymi komnatami. To wyśmienity pomysł na kilkugodzinną wycieczkę.

Smocza Jama udostępniona jest przez cały rok. Pokonanie trasy zajmuje ok. 1 godz. Odkrywanie Doliny Koscieliskiej zwykle odbywa się samodzielnie, bez udziału przewodników i instruktorów.

Smocza jama Kościelisko
fot. sktj.pl

Zobacz stronę sktj.pl lub pokaż na mapie. Odległość 21,1 km. Sezon LATO

Beerarium Piwne SPAZakopane

Wyjątkowa atrakcja i najbardziej oryginalne Spa w centrum Zakopanego.

Sekretem Spa są dobroczynne właściwości piwa. Kąpiel w piwie kąpielowym rozjaśnia i nawilża skórę, wypłukuje toksyny i podnosi energię życiową. Smakosze innych trunków także znajdą coś dla siebie - kąpiele w winie lub mleku, które świetnie wpływają na skórę, zdrowie i samopoczucie. Podczas kąpieli personel serwuje wyśmienite piwa regionalne lub czerwone wino.

Piwne Spa Zakopane
fot. piwnespa.com

Zobacz stronę piwnespa.com lub pokaż na mapie. Odległość 16,2 km. Sezon LATO/ZIMA

Muzeum OscypkaZakopane

Muzeum Oscypka w Zakopanem oferuje pokazy wyrobu tego specjału. Mogą Państwo zobaczyć na żywo jak powstaje najpopularniejszy góralski ser.

Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu, poznając jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazje spróbować prawdziwego oscypka oraz samodzielnie zrobić swój własny serek..

Muzeum oscypka Zakopane
fot. muzeumoscypka.pl

Zobacz stronę muzeumoscypka.pl lub pokaż na mapie. Odległość 25 km. Sezon LATO/ZIMA

Papugarnia naKrupówkachZakopane

Warto znaleźć chwilę na zabranie swoich pociech do Egzotycznej Papugarnii. Na miejscu czekają na Państwa kolorowe ptaki, z którymi można się pobawić, a nawet potrzymać na ramieniu.

W ofercie znajduje się także możliwość nakarmienia papugi oraz zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia. Spędź niezapomniane chwile wśród egzotycznych ptaków z całego świata.

Papugarnia Zakopane
fot. egzotyczne-zakopane.pl

Zobacz stronę egzotyczne-zakopane.pl lub pokaż na mapie. Odległość 16,1 km. Sezon LATO/ZIMA

Vrbow- wody leczniczeVrbow- Słowacja

W sezonie zimowym Vrbow Thermal Park na Słowacji pozyskuje bogatą w minerały i właściwości lecznicze wodę dzięki odwiertom na głębokości 1742 m oraz 2502 m.

To nie tylko baseny! Cały kompleks oferuje mnóstwo atrakcji, np. masaż tajski, organizacje imprez okolicznościowych i tematycznych.

Vrbow- wody lecznicze
fot. termalnekupalisko.com

Zobacz stronę termalnekupalisko.com lub pokaż na mapie. Odległość 52,2 km. Sezon LATO/ZIMA